Egzotyczne Kwiaty

Passiflora Caeruela

Marakuja

Charakteryzująca się niezwykle pięknymi kwiatami , jest znana na całym świecie dzięki swej oryginalnej urodzie, długiemu okresowi kwitnienia i urodziwym i aromatycznym owocom. Kwitnie począwszy od maja przez całe lato, owoce systematycznie dojrzewają przez cały sezon.

 

 

 

 

 

 

 

 

Strelicja Reginae

Rajski Ptak

Strelicja królewska gatunek ozdobnej rośliny z rodziny strelicjowatych, o oryginalnej, grzbiecistej budowie i kontrastowych kolorach kwiatów: pomarańczowym i niebieskim, przypominających ubarwienie ptaków rajskich.

 

 

 

 

 

 

 

King Protea

Jeden z najpiękniejszych i największych kwiatów świata .Jego wielkość jest zdumiewająca, bo może dochodzić do 30 cm średnicy. Roślina ta pochodzi z Południowej Afryki. Rodzina z gatunku protea to 120 gatunków i wszystkie z nich są pod ochroną a Protea Cynaroides jest ich najbardziej spektakularną odmianą.


 

 

 

 

 

 

 

Kniphofia Uvaria

Trytoma Groniasta

Gatunek bylinyz rodziny liliowatych pochodząca z terenów płd. Afryki. Wysokość rośliny dochodzi do 1,2 m.. Posiada krótkie i dość mięsiste kłącze. Liscie skórzaste. Kwiaty zebrane są w grona w kolorze żółtawoczerwonym lub szkarłatnym.


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: